• Szkoła Narciarska Dwie Doliny - Wierchomla Mała, Szczawnik
 • Szkoła Narciarska Dwie Doliny - Wierchomla Mała, Szczawnik
 • Szkoła Narciarska Dwie Doliny - Wierchomla Mała, Szczawnik

SN DWIE DOLINY

6 Dniowa Szkółka Narciarska i Snowboardowa DWIE DOLINY

Nasze zajęcia to alternatywa dla szkolenia indywidualnego zarówno po względem cenowym jak i formy prowadzenia zajęć To forma bezpiecznych i aktywnych zajęć sportowych, dzięki, którym Wasze pociechy udoskonalą umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie.

Dzięki naszej ofercie rodzice znajdą czas dla siebie a dzieci przeżyją niezapomnianą przygodę pod okiem mistrzowskiej kadry instruktorskiej

Oferta kierowana do dzieci i młodzieży w wieku 8 – 14 lat (roczniki 2003-2009) posiadających już umiejętności jazdy na nardach oraz snowboardzie. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów z uprawnieniami SITN/PZN zgodnie z obowiązującym programem nauczania PZN 2015/2016.

Zajęcia odbywają się w Dolinie Wierchomli.

Szkoła Narciarska DWIE DOLINY jest czterokrotnym Mistrzem Polski ( 2011,2012,2013,2014) w klasyfikacji drużynowej szkół w ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Narciarskich SITN / PZN

OFERTA ZAWIERA:

Szkolenie oraz opiekę instruktorską podczas trwania zajęć od niedzieli do piątku w godzinach 11:00 – 15:30.

Szkolenia w grupach 5 – 10 os podzielonych wg. wieku i umiejętności. /1 instruktor na grupę do 10 os./

Wypożyczenie kamizelki szkolnej na czas trwania zajęć.

Udział w zawodach na zakończenie kursu.

Dyplom dla każdego uczestnika kursu.

Rabat w wysokości 20% na wypożyczenie sprzętu dla uczestnika szkółki

HARMONOGRAM KURSU:

Dzień 1 / 11:00 – 15:30 Spotkanie na wyciągu szkoleniowym STONOGA ( weryfikacja umiejętności, podział na grupy, rozjeżdżanie, zapoznanie z topografią stacji).

Dzień 2-5 / 11:00 – 15:30 Szkolenie narciarskie i snowboardowe, ćwiczenia, samodoskonalenie. ( W trakcie zajęć zaplanowana jest 30 min przerwa regeneracyjna Sugerujemy wyposażyć dzieci w kieszonkowe.)

Dzień 6 / 11:00 – 15:00 Zawody narciarskie, rozdanie nagród zakończenie kursu.

Cena: 800,-

6dniowa szkłóka tj. 24h szkolenia za ok. 33zł/h

Cena nie zawiera


 • Ubezpieczenia NNW

 • Karnetu narciarskiego

 • Wypożyczenia sprzętu narciarskiego

 • Wyżywienia

Terminy

Poniżej przedstawiamy terminy tegorocznych turnusów 6dniowej Szkółki Narciarskiej SN Dwie Doliny

Informacje dodatkowe

Dolna granica wieku skończone 8 lat.

Warunkiem odbywania się zajęć jest stworzenie minimum jednej grupy pięcioosobowej w jednym stopniu zaawansowania.

UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANIOCZONA

Termin działalności szkółki od 13.01.2019-22.02.2019r.

SN DWIE DOLINY

PRZEDSZKOLE NARCIARSKIE WIERCHOŁEK

CEL:

Naszym celem jest nauczanie dzieci samodzielnej oraz odpowiedzialnej jazdy na nartach. Nauka odbywa się poprzez zabawę, która jest przeważającym elementem zajęć zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych (5-7 lat). Aby uniknąć nadmiernego obciążenia na stawy, a zwłaszcza na kolana, które jeszcze w tym wieku nie są do końca ukształtowane, sugerujemy przeplatanie zajęć na nartach z zajęciami ruchowymi i zabawami bez nart. Dysponujmy ciepłym pomieszczeniem, w którym dzieci mogą odpocząć, gdzie opiekun bawi się z nimi, rysuje, ogląda bajki, czyta itp. Po przerwie dzieci wracają na stok. Grupy dobierane są wg wieku i umiejętności ( wiek od 5 do7 lat) Dzieci lepiej jeżdżące po krótkiej rozgrzewce i "rozjeżdżaniu" na stoku kontynuują zajęcia na innych trasach, dostosowanych do ich umiejętności.

KIEDY ROZPOCZĄĆ NAUKĘ?

Optymalnym wiekiem, według fachowych źródeł, jest 5 lat, wtedy osiąga się największe efekty a jazda na nartach nie powoduje już tak dużych obciążeń na stawy kolanowe jak w młodszych latach. W tym wieku można rozpocząć oswajanie z nartami, butami, a nawet tak banalnymi rzeczami jak: śnieg, wiatr, zimno itp., które również mają wpływ na nauczanie. Nasze przedszkole daje możliwość różnorodnych zajęć, gdzie w każdej chwili dziecko może odpocząć, aby znów na nowo założyć narty. Nie oczekujmy, że nasi podopieczni po kilku godzinach nauki odważnie zjadą ze szczytu. Sukcesem jest już sama chęć dzieciaka do jazdy na nartach, umiejętność samodzielnego zapinania nart, zakładania butów, poruszania się, chodzenia na nartach, obracania się i stabilnego zjazdu na zasadzie "złap mnie". Ten czas nigdy nie jest czasem straconym! W wieku lat 5 dzieci osiągają większą koordynację ruchów, rozumieją przydatność niektórych pozycji i ich cel, większe są zatem postępy.

JAK UCZYMY?

Szanowni Rodzice poniżej przedstawiamy program szkolenia narciarskiego dla dzieci przedszkolnych. Metodyka prac została oparta na wskazówkach i przesłankach programu Polskiego Związku Narciarskiego oraz naszym długoletnim doświadczeniem.

I ETAP:

Pierwsze kroki dla naszych najmłodszych są najtrudniejsze, dlatego nasi instruktorzy prowadzą zajęcia indywidualne z każdym dzieckiem ( max 2 - 3 os) Zajęcia przeplatane są przerwami na zabawę i odpoczynek.

II ETAP:

Dzieci, które osiągnęły już umiejętności samodzielnego poruszania po stoku ( kontrolowania prędkości, samodzielna jazda wyciągiem, hamowanie przed przeszkodą) dobierane są w grupy ( 4 – 6 os) gdzie wraz z instruktorem doskonalą nabyte umiejętności i uczą się samodzielnego korzystania ze stoku.

JAK UBRAĆ NASZE POCIECHY NA NARTY?

Gdy jeździmy na nartach lub uprawiamy inne sporty zimowe, nawet, jeśli tylko spacerujemy, jesteśmy narażeni na kaprysy pogody. Może nas zastać śnieżyca, mróz, zimny wiatr, ale również silne słońce, które może być tak samo niebezpieczne jak mróz.

PAMIĘTAJ: DOBRE UBRANIE TO NASZA OCHRONA!

Jak powinniśmy ubrać się na narty, aby czuć się wygodnie, ciepło i sucho?

Twarz: krem ochronny
Głowa: kask a pod spód kominiarka lub mycka + gogle
Tułów: golf, dodatkowo bluza, najlepiej polarowa + kurtka + rękawiczki
Nogi: bielizna narciarska ( getry, kalesonki, rajstopy) ciepłe skarpety, spodnie narciarskie

Cena: 1000,-

Kurs 6 dniowy od niedzieli do piątku – 1000 zł ( 5h/dziennie w godz. 11:00 – 16:00, przerwa regeneracyjna w godz. 13:00 – 14:00 dzieci pozostają pod opieka instruktora)

W trakcie turnusu przewidziana wycieczka SNOW SAFARI na specjalnych saniach za skuterem śnieżnym.

dniowy kurs

godz dziennie

godz w tygodniu

Cena zawiera

 • Szkolenie narciarskie.
 • Opiekę instruktora w pokoju zabaw.
 • Ciepły posiłek ( herbata lub kakao, drożdżówka)
 • Kompletny sprzęt narciarski(narty, buty) tylko na czas zajęć

Cena nie zawiera

 • Karnetu narciarskiego
 • Wypożyczenia kasku (kask na zajęcia OBOWIĄZAKOWY)
 • Ubezpieczenia narciarskiego dzieci.

Terminy

Poniżej przedstawiamy terminy tegorocznych turnusów Przedszkola Narciarskiego Wierchołek.

>

Informacje dodatkowe

Dolna granica wieku obowiązkowo skończone 5 lat.

Warunkiem odbywania się zajęć w formie przedszkola narciarskiego jest stworzenie minimum jednej grupy pięcioosobowej w jednym stopniu zaawansowania

UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANIOCZONA od 15 osób do 20 osób/turnus

Termin działalności przedszkola od 13.01.2019-22.02.2019r.